Historie

Firma ALtechnologies s.r.o. svoji produkcí a zaměřením navazuje na dlouholetou činnost fyzické osoby Ing. Luděk Aschenbrenner v oblasti výroby elektroniky, jemné mechaniky, přístrojových konstrukcí, modelářství, strojírenství a optiky.

Produkty pod značkou ALelectronic pro oblast osvětlovací a ozvučovací techniky si v minulosti (výroba probíhala cca od roku 1995 – do roku 2003 – významní zákazníci Pro-dance, Prodis, DJwold, DiscoLite atd…) získaly nemálo spokojených příznivců a uživatelů a to vpodstatě až do dnešní dnů.  Bohužel tuto produkci nebylo možno po roce 2003 až na jedinou položku (výroba tepelně odolných skleněných gobosů) dále udržet v chodu jako rentabilní  v důsledku masivního přísunu levné asijské produkce DJ techniky na domácí trh. Proto nastaly změny….

Původní zaměření firmy ALtechnologies s.r.o. (byla založena v roce 2003 pod názvem Light Dynamic Technologies s.r.o. třemi společníky) bylo v oboru speciálních dynamických nízkopříkonových světelných reklam (realizovány zakázky pro individuální zákazníky a dále pro pivovary Rebel Havlíčkův Brod, Lobkovitz ) a dynamického prosvětlování dekorativního skla na bázi LED diod. Technologie světelné dynamické reklamy byla nepochybně nadčasovou záležitostí a i když dnes není dominantním prvkem firemního produkčního portfolia, zkušenosti takto získané našly uplatnění v designu speciálních led svítidel pro fotografování a filmování ale i nasvícení pro precizní jemnomechanickou práci.

Od roku 2007 se firma jmenuje ALtechnologies s.r.o. a jejím jediným vlastníkem je Ing.Luděk Aschenbrenner. Současně se změnou vlastnické struktury, názvu a sídla firmy došlo také k významné změně orientace. Firma se zaměřila na vývoj a výrobu modelů, především rádiem řízených malých modelů automobilů pro závodní účely. Populární micro model M280 v měřítku 1/28, který vznikl jako odpověď na tehdejší novinku mini-z v letech 2007-2008 je dodnes řadou modelářů oblíbený a používaný. Současně s tím vznikl a byl postupně budován také modelářský informační web ( www.alsracing.net ), kde lze dnes nalézt spoustu užitečných a to nejen modelářských informací.  Postupem času v závislosti na požadavcích zákazníků se významně rozšířila modelářská nabídka také o prvky určené železničním modelářům (precizní frézované micro převody, ložiska, pouzdra, kardany, setrvačníky atd) a byla zahájena spolupráce s řadou firem a jednotlivců a naše přesné modelářské díly nacházejí uplatnění v řadě konstrukcí pojezdů železničních modelů ( pojezdy Gulich, pojezdy.eu, Království železnic, Rubikon model, atd.)    V současnosti zajišťujeme dodávky  přesných odvalovaných modelářských ozubených kol, šneků, kardanů, mikropřevodovek i za hranice České republiky a pro řadu zákazníků jsme schopni také řešit jejich individuelní zakázkové potřeby. Disponujeme kvalitními stroji pro hodinářskou a jemnomechanickou produkci převážně od renomovaných švýcarských a německých firem (Schaublin, Wahli, Fehlmann, Strausak, Ewag, Boley) a tak téměř žádné zadání z oboru microobrábění a výroby přesných malých ozubených kol a malých dílů není pro nás nerealizovatelné…   Vedle využití precizních konvenčních strojů realizujeme též CNC obrábění (soustružení a frézování) především velmi malých přesných dílů z ALslitin, mosazi a plastů (delrin). Další oblastí modelářské činnosti, kterou zásobujeme kvalitními komponenty je tzv. SRC modelářství (autodráhové modelářství) kde vedle kvalitních obráběných převodů dodáváme, disky kol, mechové gumy, ložisková pouzdra, speciální nástroje a přípravky atd. Veškerou naši nabídku a produkci nejen z modelářské oblasti naleznete na stránkách www.rcmicrocars.eu

Samostatnou a relativně nejčerstvější kapitolou historie ALtechnologies s.r.o. je výroba levných nožových držáků v setech s břitovými destičkami a nástrojařská výroba obecně. Vše je zaměřeno zejména do oblasti modelářského a hobby užití, nicméně svoje uživatele nachází naše nářadí též ve skupině malých firem, drobných výrobců, živnostníků, kde je kladen důraz na velmi výhodný poměr cena/kvalita….  Speciální kapitolou z oblasti nářadí jsou naše špičkové imbus šroubováky, na které jako patrně jediná firma na světě poskytujeme doživotní záruku na ulomění hrotu, více v recenzi zde:

Vedle vyráběných produktů a dílů dnes dále nabízíme poradenskou a konzultační činnost v oboru technologičnosti konstrukce strojírenských součástek, jsme specialisty v oboru výroby malých ozubených kol a převodů, dokážeme optimalizovat výrobu dle daných dostupných technologií, poradíme návrhy konstrukcí přístrojových šasi z plechu,  umíme poradit též s návrhy elektroniky ( LED osvětlení, řízení CNC strojů, návrhy audio nf zesilovačů, reprosoustav apod.)   Umíme poradit také v oblasti optiky, v kooperaci dokážeme zajistit výrobu přesné broušené technické optiky.  Poskytujeme také poradenství při oceňování použitých starších obráběcích strojů, nabízíme konzultaci při výběru menších obráběcích strojů (stolní soustruhy, malé frézky, malé CNC stroje, brusky apod.)

Nejnovější aktivitou firmy, která začala s masivním nástupem moderních digitálních technologií do filmového průmyslu, je vývoj doplňků pro tyto přístroje a zejména vývoj a výroba adaptací starších typů objektivů na bajonety používané v moderních kamerách. Vedle toho pochopitelně nezůstáváme stranou s úpravami těchto objektivů pro systémy tzv. follow  focus, laicky řešeno vyrábíme pro původně fotografické objektivy ostřící ozubené prstence ale i další užitečné doplňky.

Máme více než 30 let zkušeností z několika oblastí přesného strojírenství, elektroniky, optiky, jemné mechaniky a rádi se o ně s Vámi podělíme…..